עשר טיפים לטיולי ג'יפים בשטח

טיולי ג'יפים בית

    כך תעברו את הטיול בשלום – בטיולי ג'יפים
עשר
 עצות עשה ואל תעשה 
 
בחג הפסח יוצאים בני ישראל למסעות ג'יפים. גם ג'יפונים וגם אילו שרק קנו רכב שטח וגם אלו שלא רכשו ניסיון והתמחות בנהיגת שטח.
 
אל קצה המזלג – 10  עצות שלא נגמור בעוגמת נפש או רחמנא ליצלן באסון.
 
1. בדוק את הרכב שלך, תקינותו, הימצאות כלי עזר לנהג – מגבה (ג'ק), מפתח גלגלים מתאים, אולי רצועת חילוץ ושאקל לחיבור.
 
2. בדוק האם המסלול שאתה מתכנן מתאים ברמת העבירות ליכולות הרכב שלך ולניסיונך בנהיגת שטח. הכן מסלול ידוע, כניסה לשטח, יציאה מהשטח. וודא שיש לך מספיק דלק.
 
3. תמיד עדיף לסע בשטח יותר מרכב אחד. מאספקט של בטיחות ובטחון. וחברותא.
 
4. הכן הרכב לנסיעה. בדוק שכל הציוד מעוגן שלא ייפול אל הנוסעים בסיבובים וירידות. באם מעמיסים על הגג או מחוץ לרכב – לקשור טוב שלא ייפול. קשרים נוטים להפתח וחבלים להקרע. זכור שהעמסה על הגג מעלה את מרכז הכובד ומסכנת את הרכב בסיבובים ושיפועי צד.
 
5. נסיעה עם שותפים או חבורה. לשמור על קשר עין. לא להיצמד אחד לשני. לא להיכנס לאבק. אבל לבדוק תמיד שלא אבד הרכב שאחריך. לחכות בפניות ופיצולים.
 
6. לעצור כל שעה לפחות. להתרענן, לחלץ עצמות, לתת לנוסעים לצאת מהרכב ולהימתח. להקפיד על עצירות, אוכל, שתייה, קפה. לא לנסות להספיק מרחק גדול. הנסיעה בשטח ארוכה יותר ומעייפת יותר.
 
7. בעיית עבירות – שיפועי צד, עליות וירידות תלולות, מדרגות, מכשולי מים, בוץ, וכו'. אם אינך בטוח מה שצריך לעשות - אל תנסה לעבור.
 
8. הקפד לצאת מהשטח לפני חשיכה. אל תתחיל הרפתקאות בסוף היום. 
 
9. בעלייה מחדש על הכביש בדוק את הרכב. אוויר בגלגלים, אין נזילות מלמטה, אין רעשים חדשים.
 
10. בטיחות מעל הכל. 
 
 
 
נכתב ע"י דן אמיר. מדריך בכיר לרכבי שטח. מנהל קורסי הדרכה למדריכי ג'יפים במכללה בווינגיט.
 
טיולי ג'יפים 
מסלולים תצפיות נוף ומסלולי מעיינות ופינות קסומות בטבע פעילויות בשטח המירוץ למיליון טיולי ג'יפים בצפון, כרמל, גליל, גולן, רמות מנשה, זכרון וגליל מערבי