דף הבית >> ג'יפים ברמות מנשה >> טיולי ג'יפים נחלים פריחות וזרימות מים ברמות מנשה

טיולי ג'יפים - זרימות נחלים פריחות וטבע במלוא עוצמתו המתפרצת ברמות מנשה


טיולי ג'יפים ברמות מנשה הם למעשה טיולי מים, אזור מיוחד זה מאופיין בריבוי מעיינות ופריחות עם צמחיה ייחודית לאזור זה, חלק מהמעיינות והנחלים זורמים עדיין בזרימה איתנה  באביב וימי הקיץ, הנחל היחידי שהוא נחל איתן הוא נחל השופט.

יש המשווים את אזור רמות מנשה על הגבעות הירוקות סביב לה כטוסקנה של העמק

לטיולי ג'יפים עם ג'יפ חיון ברמות מנשה יתרונות רבים
למרות שבאינטרנט מצוי מידע רב, מידע שבו תוכלו להעזר ולטייל עצמאית עדין מנסיון של שנים אנחנו רואים מטילים אשר מטיילים עמצאית, שואלים אותנו איך ולמה במהלך הטיולי ג'יפים שלנו ורוב זמן השיהות שלהם בשטח מתבזבז על "התברברות בשטח".

אנחנו בג'יפ חיון יש לנו נסיון של שנים בטיולי באיזור רמות מנשה ואנו מכירים כל נביעה וכל איפשרות של תיור ולאיזה קהל מטילים הוא מתאים. מעבר למסלול הטיול שמתאים לכם. המדריכים שלנו הם מומחים ברמה מקצועית ויוכלו לספר ולספק לכם הרבה מידע חויתי ומהנה במהלך הטיול על המקום המעיין מידע מעניין.

עוד דבר חשוב מאוד שכדאי לדעת - איתנו בטיולי ג'יפים ברמות מנשה תוכלו למצות ולמקסם את זמן הטיולי למקסימות מקומות ומעיינות שברמות מנשה וכמובן יש לנו ביטוח מקצועי וכל המדריכים שלנו הם מדריכים מוסמכים והג'פים שלנו נמצאים בפיקוח של קצין בטיחות.

נחל השופט (נחל שופט)
הוא נחל בישראל, שנקרא על שם השופט האמריקאי-יהודי יוליאן מק. הנחל זורם באזור רמות מנשה, כשהוא מתחיל את דרכו בין היישובים רמת השופט ועין העמק, ומסתיים בהישפכו אל נחל קישון. מקורות המים הם מעיינות מקומיים. הנחל עטור צמחייה - צמחי קנה, פטל קדוש, בוקיצה שעירה, הרדוף הנחלים, שנית גדולה, גרגר הנחלים, חרוב, ערבה מחודדת, ער אציל, אשחר ארצישראלי, טיון דביק, עיריוני צהוב, אספרג, עשבוניים שונים כמו כלניות ועוד; בסמוך לאפיק הנחל צומחים אורנים. 
 

ניתן למצוא בנחל נוטריות וסלמנדרות, וכן ציפורים. מי הנחל זורמים כל השנה הודות למעיינותיו, בעין השופט, עין סיני ועין פרור (עין פוריר), בהם נובעים מים במשך כל השנה. מעיינות נוספים הנמצאים באפיק הנחל ומזינים אותו הם עין ששון ועין חשרת. איכות המים בנחל גבוהה, לאורכו יש מפלונים. בעין פרור ניצב מבנה משאבה, המעביר מים מהמעיין לחוות עמק השלום. בערוץ הנחל נמצאים אתרים כגון שרידי טחנת קמח עתיקה שארובתה בלבד נותרה שלמה, רמת השניים, עמק השלום ושבילי הליכה למוגבלי הליכה שמתחזקת עמותת לטם.

נחל דליה
נחל דליה הוא נחל איתן שזרימתו מתחילה בסמוך לקיבוץ דליה. זהו אחד הנחלים הראשיים המנקזים את מי אזור רמות מנשה לכיוון מערב אל הים התיכון. הנחל נמצא דרומית לנחל מהר"ל וצפונית לנחל התנינים. יובליו העיקריים הם נחל שלף, נחל מנשה ונחל רון. בשנת 2008 הוכרז אזור המשתרע על פני כ-800 דונם באזור נחל דליה ויובליו כשמורת טבע.‏  
 
ויקי>
 
 


ג'יפ חיון

jeep.hayun@gmail.com 

משה - 052-2660759 

רמי - קופי טל 053-4242739

 | 

 | 

 |