דף הבית >> רשיונות וביטוחים >> מידע נוסף >> טיולי ג'יפים בנחל ציפורי

טיולי ג'יפים בנחל ציפורי – יופי עוצר נשימה


לא בכדי נחשב הגליל התחתון לאחד מהאזורים היפים בישראל. אם אתם לא מאמינים, אתם מוזמנים לתת קפיצה לנחל ציפורי בדרום הגליל, ולגלות כמה קסם מתחבא במרחק שעתיים נסיעה מגוש דן. אם תעשו כך, ודאי תפגשו מטיילים רבים, כי טיולי ג'יפים בנחל ציפורי הם סיפור אהבה מתמשך בין האדם לטבע.

טיולי ג'יפים בנחל ציפורי – משפחתי בקיץ, אתגרי בחורף
מטיילי ג'יפים מנוסים ומקצועיים רבים מזכירים את נחל ציפורי כאחד מחמשת מסלולי הטיול היפים והמהנים ביותר שהם חוו. ולמה לא? יש בו הכל. שטחים פתוחים וירוקים, נחל נקי בעל זרימת ממים נפלאה, פינות צל מושלמות לעצירה קפה או פיקניק, והכל תחת אוויר נפלא ונוף עוצר נשימה.

טיולי ג'יפים בנחל ציפורי כוללים מסלול מסומן הנמשך עד סמוך לטחנת הנזירים, שם הזרימה הופכת חלשה יותר. הטיולים מתאימים כמעט לכל סוגי הג'יפים ונחשבים בעלי דרגת קושי קלה, שבחודשי החורף עולה במעט (בימים גשומים ישנם חלקים כמעט בלתי עבירים). אורך המסלול, המתחיל בצומת המוביל ומסתיים על כביש 70 בין יגור לסומך, הוא כ-15 קילומטר, מה שאומר – בין 3 ל-4 שעות של שיא הטבע.
 

כאמור, בין אפריל לתחילת אוקטובר הטיול מומלץ לכל המשפחה. או לפחות לכל משפחה שאוהבת להשתכשך במעיינות צוננים, לקטוף תותים ותאנים מעצים שכמעט נוגעים בשמיים, ולפגוש פנים מול פנים בעלי חיים שונים. ניתן להרחיב את מסלול הנסיעה למסלול סובב נחל ציפורי, באורך של כ-35 קילומטרים (בין חצי יום ליום שלם). מסלול זה כולל אתרי טבע נוספים, ביניהם ראס עלי, עין יבקע, הר יפתחאל ועוד.

לאורך המסלול תמצאו פינות רבות למנוחה ופיקניק. שימו לב כי אסור להדליק מדורה בשטח המסלול, אך ניתן להדליק אש לחימום בצורה מבוקרת. שטח המסלול מסומן, אם כי חשוב להצטייד במפה (או בתוכנת ניווט) ולהימנע משהייה עם רדת החשיכה.

נחזור ונדגיש- טיולי ג'יפים בנחל ציפורי המתקיימים בחודשי החורף, בטח בימים גשומים, יאופיינו בזרימת נחל מהירה והמסלול עצמו עלול להפוך לקשה ותובעני מבדרך כלל. במידה ואתגרי נהיגת שטח הם חלק בלתי נפרד מהאופי שלכם, הימנעו מלקיחת סיכונים מיותרים, צאו לשטח בהרכב של שני ג'יפים לכל הפחות, והצטיידו בציוד חילוץ על כל צרה שלא תבוא.  והכי חשוב, קחו נשימה עמוקה, הביטו ישר אל האופק ותיהנו מהטבע הכי יפה שיש.
 
 


ג'יפ חיון

jeep.hayun@gmail.com 

משה - 052-2660759 

רמי - קופי טל 053-4242739

 | 

 | 

 |