דף הבית >> טיולי ג'יפים בגאורגיה

טיולי ג'יפים בגאורגיה


טיולי ג'יפים לגאורגיה - מידע כללי
לחובבי טיולי טבע וג'יפים ברחבי אירופה נוספה בשנה האחרונה יעד מרתק מאין כמוהו בחלקו המזרחי של אירופה. אלו המכירים את מסלולי הטיול במזרח אירופה ידעו להצביע לרוב על מדינות דוגמת רומניה, בולגריה והונגריה כיעדים מועדפים. עבור מטיילים רבים, כמו גם חובבי אקסטרים, הפכה גאורגיה ליעד מרתק ויוצא דופן שעבור אלו הנהנים מטיולי ג'יפים מהווה המדינה יעד חדש שאותו ירצו לכבוש ולטייל.
לגאורגיה יעדים ומסלולים רבים להציע לחובבי טיולי הג'יפים עליהם נרחיב במאמר זה.

ורדזיה – Vardzia
ורדזיה נחשב לאחד מהאתרים החשובים והמרהיבים בגיאורגיה. המקום מושך אליו לא רק הרפתקנים להם שטח רחב לנסיעות בג'יפים אלא גם אוהבי קלאסיקה, ארכיטקטורה והיסטוריה. במאה ה-12 נחצבה במקום עיר שלמה – תחילה כמבצר בסמוך לגבול הטורקי כשבהמשך השלטון המלוכני במקום הפך את המקום לקומפלקס הכולל בתוכו אלפי חדרים חצובים בהר המגיעים לעומק של 13 קומות מטה. בחדרים ניתן להתרשם מפרסקות (טכניקת ציורי קיר על גבי טיח וסיד) מרהיבות וצבעוניות. עם השנים רעידות אדמה במקום הביאו לשברים ותזוזות של הקומפלקס הרחב ובכך זכו המטיילים להיחשף לחלקים עמוקים יותר של החדרים, שביניהם קיימים מחילות בהם ניתן לטייל.

שמורת חרגולי
שמורת חרגולי נחשבת לאחת מן השמורות הגדולות והמרהיבות בגאורגיה. לאורך השנים ידע המשטר הסובייטי במקום להעריך את ערכו הרב והגדירו כשמורת טבע.
 

בשמורת חרגולי מתאפשר למטיילים רבים לעצור את הג'יפ בנקודות רבות וליהנות מטבילה במעיינות מינרליים ומעיינות מרפא. השמירה ההדוקה של המשטר על היער הביא אותו עם השנים להפוך ליער עבות. בחצייה של רכסים במקום ניתן אף ליהנות מהליכות רגליות במישורי אחו ציוריים מלאי עדרים. את טיול הג'יפים בשמורה ניתן לקנח בביקור בעיר הסמוכה, השנייה בגודלה בגאורגיה – קוטאיסי (Kutaisi). 

מחוז סבנטי – Svaneti
מחוז סבנטי הצפוני נחשב לאזור ההררי היפה והבולט ביותר בגאורגיה. בעבר ההגעה למקום נחשבה כקשה עד בלתי אפשרית וההצעה עבור תיירים ומטיילים רבים הייתה להימנע מטיול בו. עם השנים הפכו הדרכים במקום לקלות ונגישות יותר ולבטח כשמדובר בטיולי על גבי ג'יפים.

תושבי מחוז סבנטי מאופיינים בתרבות משלהם הכוללת אף שפה ייחודית להם – סבנורי ואמונה נוצרית המתאפיינת בסממנים פגאניים. המחוז מחולק בצורה גסה לשני חלקים – סבנטי העליונה (החלק הצפוני יותר) וסבנטי התחתונה. רכסי ההרים בשני המקומות משתנים ונמצאים בטווחים של 300 מטרים ועד 5,300 מטרים. הגיוון הרחב בגבהים יוצר חוויה מאתגרת עבור טיולי הג'יפים, שאף נהנים מנוף עוצר נשימה שמשתנה בהתאם לגבהים.

טיול הג'יפים במחוז סבנטי נחשב ליום נסיעה ארוך ומאתגר על גבי הג'יפים. המקום מאפשר עצירות רבות בהם ניתן ורצוי לשלב טיולים רגליים קצרים. מעבר לרכסים המרהיבים של המחוז עצמו, ניתן לשלב בטיול ביקור בעיר זוגדידי, נסיעה לאורך נהר אנגורי המנקז לתוכו את מורדות הרי קווקז וביקור ולינה נוחה ונעימה בכפר מסטיה.

נותני שירותים בתחום טיולי הג'יפים לגאורגיה >
 
 


ג'יפ חיון

jeep.hayun@gmail.com 

משה - 052-2660759 

רמי - קופי טל 053-4242739

 | 

 | 

 |